Kıbrıs Arkadaşlık Babavuram
368 ziyaretçi, 28 kayıtlı
kullanıcı ONLINE
Rumuz:
Şifre:

40284 kayıtlı profil      »      Tüm profiller kontrol edilmektedir!
Babavuram.com Kıbrıs Arkadaşlık Davranış kuralları
Babavuram.com Kıbrıs Arkadaşlık, ciddi ilişki ararken dikkat edilmesi gereken en önemli davranış kurallarını sizin için özetledi.

1. Profil fotoğrafınız
Profilinize 30 adete kadar fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Koyduğunuz fotoğrafta dikkat etmeniz gerekenler:
Fotoğrafınız sizi gerçek dünyada olduğu gibi yansıtmalı.

Toplumsal ahlak kurallarına aykırı, ırkçı, aşağılayıcı, çıplak veya yarı çıplak fotoğraf yüklemek yasaktır.

2. Mesajlaşma: Ağzımdan çıkan neyse ben de oyum
Yapılan araştırmalara göre yazılar kişiliği yansıtmaktadır. İnternet ortamında da yazdığınız yazı stili, kullandığınız noktaya ve virgüle kadar sizi karşı tarafa yansıtır.

Aşağıdaki konulara dikkat etmenizi rica ederiz:
• Toplu mesajlar göndermekten sakının.
• İmla kurallarına ve büyük ve küçük harf kullanımına dikkat edin. Gereksiz gülücük işaretleri kullanmayın. Bazen sinir bozabiliyor.
• Argo, küfür, aşağılayıcı mesajlar kesinlikle yasaktır.

3. İnternet çoğu zaman takip edilemeyen bir ortam zannedilir
Karşınızda duyguları olan bir insan olduğunu unutmayın. Bir şey yapmadan önce aynı şeyin size de yapılabileceğini göz önünde bulundurun. Diğer üyeleri kırmak veya rencide etmek ve üyelerin duygularıyla oynamak veya kaba konuşmalar sergilemek hem sizin kişiliğinizi gösterir hem de karşı tarafı ciddi rencide eder. Ağız dalaşmalarına sakın girmeyin.

4. Yanlış anlaşılmayı engelleyin.
Şaka yaparken veya espiri yaparken dikkatli olun. İnternet ortamında mimik ve hareketler olamayacağı için mesajlarınızı bunu düşünerek yazın.

5. Özel bilgilerinizle ilgili davranış kuralı
Kesinlikle hemen ilk mesajda iletişim bilgilerinizi veya özel bilgilerinizi vermeyin. Bu tür davranışlar karşı tarafta olumsuz etki yaratır. Amacınızın farklı bir şey olduğu düşünülür. Yanlış anlaşılmalardan kaçınmak ve bilgi güvenliğiniz için bu eğilimi sona saklayın.

6. Ret cevabı vermek nezaket kuralıdır
Size mesaj atan bir üyeyle ilgilenmiyorsanız günlerce bu kişiyi bekletmeyin. Empatinizi kullanın ve nazikçe red mesajı atın.

7. Ret cevabı almak sizi üzmesin
Bir üyeden red mesajı aldığınızda kesinlikle üzülmeyin çünkü herkes herşeye evet demek zorunda değildir.

8. Gizlilik kuralları
Aldığınız mesajlardaki özel bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmak kesinlikle yasaktır. Özel mesajlardaki bilgileri bir başka yerde sergilemek, göstermek, afişe etmek çok ciddi yasal sorunlara gebe olur.

9. Gerçek veya siber ortamda, telefonda cinsel ilişki teklifi
Karşılıklı kabul dışında böyle bir teklifte bulunmak site kuralları gereği kesinlikle yasaktır.

10. Uygunsuz profillerin bildirimi
Babavuram.com Kıbrıs Arkadaşlık size her profilin gözden geçirildiği garantisini vermektedir fakat bir kişinin dolandırıcığı olup olmadığı, resimlerden, yazılardan vs belli olmamaktadır. Böyle bir durumda bizimle iletişime geçerek üyeyi şikayet edebilirsiniz.

Davranış kurallarına aykırı davranan üyeler uyarılmaksızın üyelikten çıkartılabilir ve/veya yasal işlemler başlatılabilir.