Babavuram Kıbrıs KKTC Arkadaşlık
Evlilik tek beden olmaktır
Neylin ONAY    -    25.04.2013    -    6869 kez okundu

Çoğu insan partnerlerinin birbirine cinsel yönden sadık olmasını bekler. Sadece cinsel yönden değil tamamıyla bağlı olmalarını isterler.

Peki evlilikte tek beden olmak ne anlama geliyor?

Evlilikte sadakat sadece başka kişilerle cinsel ilişkiye girmekten kaçınmak anlamına mı gelir? Ya karşı cinsten biriyle yakın arkadaş olmak bir tür sadakatsizlik midir sizce ?

Allah katında

Allah katında karı ve koca arasındaki fiziksel birleşme sakıncalı değildir. Bir çok insan evliliğin ya da beraberliğin fiziksel yönü hakkında konuşmaktan utandıkları bir gerçektir.

En büyük yanlışımız

Tabi ki bekarken günah olduğu kabul edilebiliyor cinsel yaşamın... Ama bazı kadın ve erkekler evlendikten sonra günahmış gibi davranıyor. Biliriz ki her ne kadar aklımıza uzak gelse de ilk insan ve ilk peygamber Hz. Adem de cinsellik yaşadı ki bizler de şuan da varız.

Evrenin ruhu budur

Belki de dersiniz ki, insan bedeniyle ilgili şeyleri sormak ya da konuşmak bizim adetlerimize aykırıdır. Bizim için bu konu ayıp ve yasaktır. Halbuki evrenin ruhu budur.

Modern evlilik

Artık yaşadığımız dönemdeki evliliklere modern evlilik deniyor. Örneğin kadın erkeğe eskisi kadar bağımlı değil. Tüm gün evde oturup temizlik yapıp yemek pişirip kocasının yolunu beklemiyor. Görevi artık sadece evi çekip çevirmek, kocasına iyi bir eş ve çocuklarına iyi bir anne olmak değil. Erkeğin görevini artık üstleniyor. Evin bütçesine katkıda bulunuyor.

Hayat arkadaşı

Hayatınızı paylaşıyorsunuz. Bir iken iki olabiliyorsunuz. Beraber yemek hazırlayıp, sinemaya gidebiliyor ya da hasta iken birbirinize bakıp, arkadaş ve sırdaş oluyorsunuz.

Hayat arkadaşınız varsa onu bırakmayın. Hayat çok kısa. Kalp kırmamalısınız. Modern evlilik dedik ona inandık belki de özendik. Modernleştik, roller değişti ve eşitlendik zaman zaman. Birbirine karıştı sanki evlilik dediğimiz müessese. Her ne kadar modern yaşamaya çabalasakta eski usul evlilik genlerimize kazınmıştır. İçten içe has Türk erkeği ve Osmanlı kadını dediğimiz ve içinde bildiğimiz ritüelleri bekleriz.

Sizde mi aynı fikirdesiniz?


Yorum Yazın
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Profil & Kullanıcı arama sayfamız güçlendirildi. Daha kolay ve hızlı bir şekilde kriterlerinize göre üye arayabilirsiniz. © Kıbrıs Arkadaşlık Platformu... Babavura, Kıbrıs ağzında "Uğur Böceği" anlamına gelir... © Kıbrıs bariya, kktc partner, arkadaş, eş ve dost bulma sitesi! Kesinlikle seviyeli ve belli bir kaliteyi yakalamaya çalışıyoruz. Sizler de buna dahil olduğunuz için teşekkür ederiz. Süprizlerimiz, hediyelerimiz sürecek! Mutlaka sitemize uğrayın! © Babavuram Hayran Sayfası